KOMUNIKATY


Ludek Informator

Drodzy rodzice i uczniowie.
W bieżącym roku szkolnym (2015/2016) nasza biblioteka zapewnia możliwość wypożyczenia wszystkim uczniom, książek na okres wakacji.
Jeśli jesteście zainteresowani proszę zgłosić się do biblioteki w celu zamówienia wybranych pozycji.
Wszystkie książki będzie można wypożyczać w ostatnim tygodniu roku szkolnego.
Serdecznie zapraszam.
Joanna Okońska nauczyciel - bibliotekarz
-------------------------------------------Ludek Informator

Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej

We wrześniu 2013r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Malborku rozpoczęła się realizacja polsko-szwajcarskiego programu prozdrowotnego. Celem programu jest wdrażanie zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej u dzieci w celu zapobiegania rozwojowi nadwagi i otyłości.
Idea projektu zakłada, że w szkole cała społeczność – nauczyciele, uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły – podejmują wspólne działania w celu poprawy i utrzymania dobrego stanu zdrowia.
W Polsce wśród dzieci i młodzieży narasta epidemia otyłości. Widoczny jest spadek aktywności fizycznej. Musimy i chcemy to zmienić! Zapraszamy rodziców do współpracy i wspierania nas w działaniach.

Przeczytaj więcej:
Ulotka 1, Ulotka 2, Ulotka 3 (.pdf)
Wyniki ankiety nt. zdrowego stylu życia uczniów (.pdf)
Żywienie przy zwiększonej aktywności (.pdf)

Ludek Informator

W naszej szkole dbamy o poprawną polszczyznę

Od sześciu lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie „ Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Wiedzą oni, że mówienie dobrą polszczyzną stało się nie tylko pięknym nawykiem, ale także pewnego rodzaju modą.
W związku z tym, że uczniowie biorący udział w ubiegłorocznym konkursie uzyskali w skali staninowej poziomy: najwyższy, bardzo wysoki i wysoki, szkoła otrzymała wyróżnienie w postaci spersonalizowanego logo od organizatorów konkursu, które przedstawiamy poniżej.

Dyrektor Konkursu Pan Andrzej Michalski przesłał serdeczne życzenia i gratulacje:
cyt. „Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Szczególnie dziękujemy nauczycielom języka polskiego i nauczania zintegrowanego za pasję nauczania języka ojczystego!”


Ludek Informator
Zgłoszenie szkoły do "KLUBU Szkół UNICEF"


Ludek Informator

Drugi rok działań w celu uzyskania wojewódzkiego certyfikatu „Szkoły promującej zdrowie”

W roku szkolnym 2006/2007 zgłosiliśmy do wojewódzkiego koordynatora sieci Szkół Promujących Zdrowie chęć przystąpienia do projektu. Po okresie przygotowawczym Szkoła Podstawowa nr 2 w Malborku jesienią 2007r. została przyjęta do Wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.
W roku szkolnym 2008/2009 rozpoczęliśmy drugi rok działań w celu uzyskania wojewódzkiego certyfikatu „Szkoły promującej zdrowie”. Zespół nauczycieli opracował plan pracy na I semestr roku szkolnego. Zespół uczniów w składzie: Sandra Urban, Ania Barwińska, Malwina Kiełb będą wspomagać działania nauczycieli i proponować zadania do realizacji. Wszelkie poczynania z zakresu promocji zdrowia są całkowicie popierane przez dyrektora szkoły, panią Krystynę Prokopowicz.
Czym się różni promocja zdrowia w szkole od szkoły promującej zdrowie?
Promocja zdrowia w szkole dotyczy działań na rzecz zdrowia wewnątrz szkoły. Szkoła promująca zdrowie ma szerszy zakres. To co się dzieje na rzecz zdrowia wykracza poza jej mury. Jest to współdziałanie z rodzicami i przedstawicielami społeczności lokalnej.Ludek Informator

Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie przygotowało projekt edukacyjny pod nazwą „Aktywni z natury”. W roku szkolnym 2008/2009 nasza placówka przystąpiła do tego programu, współpracując ze Starostwem Powiatowym w Malborku.

Czytaj więcej >>


Ludek Informator

Trwają zapisy do kolejnej, VIII edycji Turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku. To największy w Polsce turniej piłki nożnej dla dziesięciolatków i młodszych dzieci. Patronat honorowy nad rozgrywkami objęli: Leo Beenhakker, UEFA – Program Grassroots, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ekstraklasa. Po raz pierwszy dziecięcy turniej uzyskał wsparcie Trenerów Młodzieżowych Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej, którzy weszli w skład Sztabu Szkoleniowego Turnieju. Uczestnicy tegorocznej edycji Turnieju zagrają o nagrodę główną: Puchar Tymbarku oraz wyjazd na stadion Wembley. Na małych piłkarzy czekają też inne wspaniałe nagrody. Dodatkowo - każda z drużyn, która zgłosi się do Turnieju, otrzyma piłkę.

Czytaj więcej >>
Ludek Informator

Jesienią 2007r. nasza szkoła została przyjęta do Wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.
Czytaj więcej >>Ludek Informator

 Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii"Szkoła bez przemocy", prowadzonej przez dziewiętnaście dzienników regionalnych przy wsparciu Fundacji Grupy TP. Jednym z głównych jej celów jest przeciwdziałanie narastającej fali przemocy i agresji w polskich szkołach.

Więcej na temat kampanii na stronie internetowej www.szkolabezprzemocy.pl


Ludek Informator

 Nasza szkoła przystąpiła do udziału w VIII edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej „KOMPUTERY ZA TONERY”.
Akcja polega na zbiórce odpadów będących problemem współczesnej cywilizacji – zużytych pustych kartridży (opakowania po tuszu) z drukarek komputerowych (atramentowych i laserowych).
Akcja trwa cały rok szkolny 2007/2008.
Puste kartridże należy przekazywać do p. Magdaleny Karch (s. 028) lub p. Jolanty Olszewskiej (s. 215).

WAŻNE!
Zbieramy puste kartridże z drukarek laserowych firm:
- Hewlett Packard
- CANON
- LEXMARK
- IBM
- KYOCERA
- PANASONIC
z drukarek atramentowych firm:
- Hewlett Packard
- CANON
- LEXMARK
Te odpady są niezwykle cenne – nadają się do powtórnego użytku! W Polsce użytkownicy drukarek kupują ok. 4 mln kartridzy rocznie. Po użyciu ok. 10 % z nich trafia powtórnego przetworzenia (recyklingu), pozostałe 3,6 mln ląduje w koszu, a potem na wysypisku. Powstaje góra odpadów zawierających resztki tuszu lub tonera drukarskiego i obudowy plastikowe.


Wróć na początek