Edukacja Europejska w kl. II i III - prezentacja multimedialna -
mgr Małgorzata Długosz

Zadaniem prezentacji jest przybliżenie dzieciom tematyki Unii Europejskiej oraz poznanie wybranych krajów członkowskich.
Prezentacja multimedialna opracowana została z zastosowaniem programu komputerowego Microsoft PowerPoint. Aby odtworzyć najlepiej prezentację niezbędne jest posiadanie następującego wyposażenia komputera:
- Program Microsoft PowerPoint
- Karta dźwiękowa
- Głośniki
- Program do odtwarzania plików dźwiękowych typu .mid i .wav
- Program Microsoft Word
Aby odtworzyć prezentację konieczne jest rozpakowanie jej na dysku C w katalogu głównym ze względu na ścieżki dostępu do plików określone w hiperłączach.
Cykl składa się z 12 pojedynczych prezentacji tworzących całość pod przewodnim tytułem "Polcia prezentuje":
Unia Europejska oraz wybrane kraje Unii Europejskiej:
Dania
Holandia (Pobierz: Holandia.zip - 1,7 MB)
Niemcy
Francja
Wielka Brytania (Pobierz: wbrytania.zip - 1,6 MB)
Finlandia
Szwecja
Włochy
Belgia
Hiszpania
Polcia, to postać dziewczynki, która tak ma na imię, bo pochodzi z Polski. Spełnia ona rolę przewodnika opowiadającego na ekranie monitora o Unii Europejskiej i wybranych krajach członkowskich symbolizując jednocześnie związek Polski z innymi krajami europejskimi.

Strona główna | Trochę historii | Pracownicy | Dokumenty szkoły | Baza lokalowa | Oferta | Rzecznik Praw Ucznia
Samorząd Uczniowski | Nasze sukcesy | Informacje | Komunikaty | Podręczniki | Publikacje