Mikołajkowe Zawody Sportowe- mgr Beata Stopow

W szkolnym kalendarzu imprez wiele jest uroczystości, zabaw, zawodów, spotkań. Mikołajkowe zawody sportowe dla klas III i IV od kilku lat wpisały się w tradycję szkoły. Zawody przygotowują i przeprowadzają nauczyciele wychowania fizycznego. Spotkanie z Mikołajem to dzień szczególny. Na naszych uczniów czekają różne niespodzianki m.in. Mikołaj, który wszystkich obdarowuje słodkimi upominkami. Tak radosny, kolorowy i wręcz magiczny dzień to wspaniała okazja do zabawy na sportowo. W czasie zespołowej rywalizacji uczniowie uczą się współpracy, dyscypliny, przestrzegania ustalonych reguł, sportowego dopingowania, tolerancji. Zawody te są kolejną okazją do pokazania dzieciom w jaki sposób mogą aktywnie spędzać wolny czas, rozwijać swoje umiejętności i świadomie wpływać na własne zdrowie.
Zawody w formie wyścigów rzędów odbywają się w sali gimnastycznej, w dwóch turach:
1. zawody kl. III
2. zawody kl. IV
Sala dzięki dekoracjom i lśniącej ozdobami choince stwarza wspaniały, świąteczny nastrój. Nauczyciele wychowania fizycznego w strojach "Mikołaja" prowadzą zabawę, pełnią rolę sędziów, konferansjera. W tym roku "Mikołaje" przybyli do sali na hulajnogach, dzięki temu uniknęli stania w korkach w czasie podróży do "dwójki". Każda klasa wystawia 12-osobową reprezentację dziewcząt i chłopców. Pozostali uczniowie z wychowawcą gorąco kibicują swoim drużynom. Wszyscy uczniowie - na widowni i na parkiecie - prezentują specjalnie przygotowane stroje, emblematy, transparenty, dodatkowe elementy dekoracyjne. Do sportowej walki kibice zagrzewają okrzykami, hasłami, a rodzice zaciśniętymi kciukami i gorącymi brawami. Kilkakrotnie już w mikołajkowych zawodach wzięły udział zaproszone dzieci z malborskiego domu dziecka. Młodzi goście zasilili szeregi poszczególnych drużyn i walczyli o zwycięstwo. Dodatkową atrakcją spotkań są występy szkolnego zespołu tanecznego "Viva" pod kierunkiem Małgorzaty Woźniak lub pokaz ćwiczeń akrobatycznych w wykonaniu starszych koleżanek przygotowanych przez Beatę Stopow. Na zakończenie sportowej zabawy wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy i słodkie nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Pamiątkowe zdjęcia i relację z przebiegu imprezy zawiera kronika szkolna.

Współorganizator zawodów: nauczyciel wychowania fizycznego mgr Beata Stopow

Strona główna | Trochę historii | Pracownicy | Dokumenty szkoły | Baza lokalowa | Oferta | Rzecznik Praw Ucznia
Samorząd Uczniowski | Nasze sukcesy | Informacje | Komunikaty | Podręczniki | Publikacje