Drzwi były szeroko otwarte...

Dnia 7 marca 2016r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Malborku zorganizowano Dzień Otwarty dla rodziców, pragnących posłać swoje dzieci do szkoły, w nowym roku szkolnym 2016/2017. W spotkaniu uczestniczyli: dyrekcja i nauczyciele kl. I-III. Współorganizator spotkania, p. Krystyna Czarnota przywitała gości, a uczniowie z kl. 3b zaśpiewali piosenkę. Pani dyrektor Krystyna Prokopowicz zapoznała obecnych z rekrutacją oraz przedstawiła nauczycieli, którzy zapewniają pomoc psychologiczno-pedagogiczną na terenie szkoły.
W dalszej części spotkania uczniowie z kl. 2c zaprezentowali układ taneczny. Po występie odbyła się prezentacja multimedialna na temat szkoły, którą poprowadziła p. Jolanta Sieger. Zaproszono wszystkich zgromadzonych do zwiedzania szkoły, a w szczególności pomieszczeń, przeznaczonych do nauki młodszych dzieci. Rodzice z dziećmi zwiedzili klasy, świetlicę i salę gimnastyczną, poznając wystrój poszczególnych pomieszczeń. Maluchy w salach miały zapewnione różnorodne zabawy. Układały, m.in. puzzle, zdobiły zakładki do książek, wykonywały wiatraczki i uczestniczyły w ćwiczeniach sportowych.
Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

Tekst: Jolanta Sieger