[Rozmiar: 39128 bajtów]

We wtorek 29 września 2015 roku odbyły się uroczystości związane z jubileuszem naszej szkoły. Galowy dzień rozpoczął się otwarciem nowego boiska do koszykówki i siatkówki.

Kolejnym punktem obchodów była uroczysta ceremonia przekazania nowego sztandaru, ufundowanego przez Radę Rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Później nastąpiło niezwykłe spotkanie z przeszłością w programie artystycznym zatytułowanym „Pokoleniowy zawrót głowy”.

Sala gimnastyczna w tym dniu zmieniła się nie do poznania. Scena, światła i przepiękne dekoracje robiły ogromne wrażenie na przybyłych gościach, uczniach i absolwentach. Już część oficjalna była pełna wzruszeń, kiedy życzenia i prezenty dla jubilatki na ręce pani dyrektor Krystyny Prokopowicz składali przedstawiciele władz miasta, powiatu, różnych instytucji, szkół i wielu, wielu… Niektórzy czynili to ze szczególnym wzruszeniem, bowiem są absolwentami „dwójki”.

Niezwykłe i cenne rękopisy przekazała szkole emerytowana nauczycielka muzyki Pani Krystyna Grabka, na widowni nie zabrakło też byłych dyrektorów, dawnych nauczycieli i ich wychowanków. Uczniowie byli świadkami serdecznych powitań i łez tych, którzy nie widzieli się nieraz przez lata.

Ale to tylko część emocji, bo program przygotowany przez uczniów i nauczycieli dostarczył jeszcze więcej wyjątkowych wrażeń. Starannie przygotowany, pełen śpiewu i tańca z towarzyszeniem prezentacji multimedialnej był podróżą w przeszłość tej szkoły, pokazywał minione czasy, zdarzenia. Kolorowe stroje, muzyka, efekty dźwiękowe, światła sceniczne oraz energia młodych wykonawców stworzyły prawdziwe widowisko. W programie pokazano ważne chwile z historii szkoły i czasy, w jakich przyszło żyć poprzednim pokoleniom uczniów i nauczycieli. Publiczność była zachwycona występami wokalnymi, tańcem i scenkami, a widzowie z ostatnich rzędów wstawali, żeby jeszcze lepiej widzieć to, co dzieje się na scenie.

Gorące brawa były najlepszą nagrodą dla młodych wykonawców. Były też najlepszym podziękowaniem dla zespołu nauczycieli przygotowujących program i całą uroczystość.

Tekst: Olga Loroch