Miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym
dla szkół podstawowych i gimnazjalnych 2016

W sobotę 23 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół nr 2 w Malborku odbyły się miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Organizacja turnieju ma na celu propagowanie działań na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
W zmaganiach turniejowych udział wzięło 6 drużyn z malborskich szkół podstawowych i 4 drużyny gimnazjalne. Wszyscy zawodnicy rozwiązywali testy sprawdzające wiedzę z przepisów ruchu drogowego, wykazywali się wiedzą teoretyczną i praktyczną na temat pomocy przedmedycznej i umiejętnością jazdy na rowerze po miasteczku ruchu drogowego oraz na torze przeszkód. Wszystkie konkurencje były punktowane indywidualnie i drużynowo.
Rywalizacja przebiegała pod fachowym okiem funkcjonariuszy policji oraz przedstawiciela służb medycznych.
Wśród szkół podstawowych wyniki turnieju przedstawiają się następująco:
I miejsce - SP nr 2
• II miejsce - SP nr 8
• III miejsce - SP nr 9
• IV miejsce - SP nr 5
• V miejsce - SP nr 3
• VI miejsce – SP nr 6
Indywidualnie nagrodę Burmistrza Miasta Malborka dla najlepszego zawodnika wśród szkół podstawowych zdobył uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 – Bartosz Sowiński
W gimnazjach rywalizacja zakończyła się poniższymi wynikami:
I miejsce - Gimnazjum nr 2
• II miejsce - Gimnazjum nr 3
• III miejsce - Gimnazjum nr 1
• IV miejsce – Gimnazjum nr 5
Indywidualnie nagrodę Burmistrza Miasta Malborka dla najlepszego zawodnika wśród szkół gimnazjalnych zdobyła uczennica Gimnazjum nr 2 – Aleksandra Burdzicka.
Zwycięskie drużyny SP nr 2 i Gimnazjum nr 2 zakwalifikowały się do etapu powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, który odbędzie się 28 kwietnia 2016r. w Nowym Stawie.
Turniej odbywał się pod patronatem Burmistrza Miasta Malborka Pana Marka Charzewskiego, który ufundował rowery dla najlepszego zawodnika w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. Współorganizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Malborku.