Powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych

W dniu 28 kwietnia 2016 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się w Zespole Służb Ratowniczych w Nowym Stawie. Głównym organizatorem eliminacji była ZSP Szkoła Podstawowa nr 2. W turnieju brały udział czteroosobowe drużyny 6 szkół podstawowych i trzyosobowe 6 szkół gimnazjalnych powiatu malborskiego. Konkurs polegał na rozwiązaniu testów teoretycznych z przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań dróg, następnie należało wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. Drużyny rywalizowały też na torze przeszkód i miasteczku ruchu drogowego, gdzie musieli wykazać się sprawną jazdą na rowerze.
Uczniowie naszej szkoty okazali się bezkonkurencyjni: zajęli 1. miejsca zarówno w klasyfikacji indywidualnej (najlepszy zawodnik SP: Bartosz Sowiński, najlepszy zawodnik gimnazjum: Tomasz Bieliński), jak i drużynowo. Drużynę szkoły podstawowej reprezentowali: Jonasz Kenigsman- kapitan, Bartosz Sowiński, Oliwia Adamek, Maria Jalowska, natomiast gimnazjum: Aleksandra Burdzicka – kapitan, Paulina Machcińska, Tomasz Bieliński. Wygrywając etap powiatowy, drużyny zakwalifikowały się do dalszych rozgrywek etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w dniach 13-14 maja 2016 r. w Garczynie. Gratulacje!

Tekst: Iwona Domagała