Operowe wtajemniczenie

W miniony piątek, 4 grudnia 2015r. , grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 2 w Malborku miała możliwość spotkania ze spektaklem operowym. Dwa autokary pełne dzieci i młodzieży, bardzo wcześnie rano wyruszyły do Olsztyna, gdzie w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii odbył się spektakl pt. „Amahl i jego goście”.
Efektowne dekoracje, światła, orkiestra i operowe libretto zrobiły duże wrażenie na młodych widzach. Fabuła przedstawienia nawiązywała do wigilijnych opowieści o oczekiwaniu na Boże Narodzenie. Głównym bohaterem był Amahl- niepełnosprawny chłopiec, którego marzenie o powrocie do zdrowia spełniło się dzięki miłości do Jezusa.
Prosta historia opowiedziana śpiewem i muzyką stała się dla większości pierwszym krokiem do zapoznania się ze sztuką śpiewu operowego. Być może jest to dla niektórych początek wtajemniczenia w odbiór sztuki, wykraczającej poza ramy łatwej popularności medialnej

Tekst: Izabela Tulska