Fizyka dla Smyka

17,18 listopada 2015r. gościliśmy w naszej szkole profesora Pytalskiego z Akademii Nauki w Olsztynie. Uczniowie z klas I-III uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pt. „ Elektrostatyka i prąd elektryczny”. W czasie 45-minutowego spotkania pod przewodnictwem prof. Pytalskiego, przeprowadzili kilka ciekawych eksperymentów fizycznych korzystając z unikalnych zestawów edukacyjnych Akademii. Młodzi uczestnicy wywoływali błyskawicę w maszynie elektrostatycznej. Zobaczyli jak wietrzyk jonowy obraca karuzelę Franklina. Podejmowali próby robienia prądu z ziemniaków oraz elektryzowali przedmioty. Pokazy te dostarczyły naszym uczniom wiele wrażeń, niezapomnianych przeżyć i wzruszeń. Pozwoliły poznać tajemnice elementów fizyki w życiu codziennym.

[Rozmiar: 92063 bajtów]