Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek „Nad Światem Cicha Noc”-
czyli warsztaty wokalne, konkurs i dobra zabawa!

23 stycznia 2016 r. był dniem pełnym wrażeń dla wokalistek z Gimnazjum nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 2 oraz ich rodziców. W Gdańsku przez całą sobotę odbywały się przesłuchania konkursowe i warsztaty wokalne. Do Pałacu Młodzieży zjechały dzieci i młodzież z różnych części Polski, a poziom konkursu był bardzo wysoki. Organizatorzy musieli dokonać wielu wstępnych przesłuchań nagrań zgłaszanych do konkursów uczestników.
Uczennica SP2 Aleksandra Kłos z kl.4a o zakwalifikowaniu się do finału konkursu dowiedziała się na początku stycznia i czuła ogromną satysfakcję, że znalazła się w gronie najlepszych. Atmosfera spotkań konkursowych i warsztatów była bardzo serdeczna.
Nasza utalentowana wokalistka wróciła do domu bardzo późno, zmęczona, ale szczęśliwa, bowiem zdobyła tytuł LAUREATA konkursu ogólnopolskiego. To kolejny sukces dodający wiary w siebie i motywujący do pracy zarówno dziewczęta jak i prowadzącą zespoły p. Izabelę Tulską

Na podstawie tekstu Izabeli Tulskiej