Grudniowy sukces ROZŚPIEWANEJ DWÓJKI
w XII Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Gdańsku
„Nad światem cicha noc”

W sobotę, 19.12.2015 r., solistki z zespołów FANTAZJA - Szkoły Podstawowej nr 2 i Na chwilę - Gimnazjum nr 2 wzięły udział w XII Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Gdańsku „Nad światem cicha noc”. Konkursy dla klas 4-6 szkoły podstawowej i gimnazjum odbywały się równolegle, bowiem zainteresowanie było duże, ponad 150 uczestników z całego województwa pomorskiego. Uczennice naszej szkoły zaprezentowały się znakomicie zdobywając najwyższe miejsca w poszczególnych kategoriach.
Miano zwycięzcy w kategorii solistów klas 4-6 szkoły podstawowej przypadło Aleksandrze Kłos - z klasy 4a, która zachwyciła lirycznie wykonaną pastorałką „Gdzie, Ty mieszkasz Jezu”. Natomiast Małgosia Oller - z klasy 4b, wyśpiewała wyróżnienie za przepiękne wykonanie tradycyjnej kolędy „Lulajże Jezuniu”. W konkursie uczestniczyła również Marysia Sadowska - z klasy 5a, która mimo choroby przepięknie wykonała żywiołową pastorałkę „Kolędnicy”.
Serdeczne gratulacje dla śpiewających dziewcząt i opiekującej się zespołami pani Izabeli Tulskiej. Życzymy dalszych sukcesów w kolejnych zmaganiach wokalnych.

Tekst: Izabela Tulska

[Ola Kłos]