Spotkanie Laureatów roku szkolnego 2015/2016

Tradycyjnie malborska Dwójka doceniła uczniów wyróżniających się w konkursach, zawodach i osiągających sukcesy wykraczające ponad przeciętność. Spotkanie tegorocznych laureatów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 rozpoczęła dyrektor Krystyna Prokopowicz witając wyróżnionych uczniów, ich rodziców i gości przybyłych na uroczystość.

Na wstępie spotkania uczniowie czwartych klas mogli odebrać swoje pierwsze poważne dokumenty. Wręczył je zastępca komendanta Policji, bowiem były to karty rowerowe, których zdobycie poprzedził niełatwy wcale egzamin. Potem nastąpiła prezentacja najlepszych uczniów klas nauczania początkowego i wręczanie dyplomów i listów gratulacyjnych dla rodziców. Tym milszy był to moment dla wyróżnionych, że mogli otrzymać dyplom z rąk Burmistrza Malborka, pana Marka Charzewskiego, który nie szczędził gratulacji i pochwał.

W trakcie spotkania zebrani obejrzeli występy naszych uczniów, tych najmłodszych i tych ze starszych klas szkoły podstawowej. Szczególnie spodobał się publiczności występ teatrzyku „Ignaśki” z inscenizacją „Kota w butach”. Członkowie zespołu byli także laureatami nagród, ich występ nie pozostawił wątpliwości,że zasłużonych. W części gimnazjalnej uczniowie także otrzymali dyplomy i gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów i rozwijania swoich talentów.

Wszystkim laureatom jeszcze raz gratulujemy udanego roku szkolnego.

Tekst: Olga Loroch
Foto: Sebastian Olszewski