Powiatowy konkurs „Matematyka i sport”

03 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół nr 2 w Malborku odbył się Powiatowy Konkurs ”Matematyka i sport ”. W zmaganiach wzięło udział 6 trzyosobowych drużyn uczniów klas V. Uczniowie zadbali o ciało i umysł, bo wzięli udział w imprezie, która obie te sfery kształtuje. W matematycznych zadaniach i sportowych potyczkach wszystkie drużyny odnalazły się bez trudu. Miejscem spotkania była oczywiście sala gimnastyczna, a uczniowie w sportowych strojach zmierzyli się z kolejnymi zadaniami, ułożonymi sprawiedliwie, raz wyścigi i pot, zaraz potem matematyczne zawiłości w zadaniach.
Niepokonanymi okazali się uczniowie Szkoły Postawowej nr 2 – Małgosia Pakuła, Bartosz Bożek, Konrad Nędza. II miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w składzie: Jakub Dąbrowski, Oliwer Kaczmarek, Maksymilian Kotewicz, III miejsce na podium zajęła Szkoła Podstawowa z Miłoradza, którą reprezentowali: Julia Jendernalik, Gabriela Wierzba i Kacper Talarek.
Wszystkim drużynom gratulujemy siły i determinacji oraz umiejętności łączenia dwóch najważniejszych talentów: w myśli i w ruchu.
Ten ciekawy pomysł na usportowioną matematykę czy – jak kto woli – matematyczne wychowanie fizyczne wcieliły w życie nauczycielki matematyki i wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku.

Tekst: Beata Kownacka