Pasowanie pierwszoklasistów 2015/2016

17 września 2015 r. uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Ignacego Krasickiego w Malborku zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej. Do tej uroczystości przygotowały ich wychowawczynie: Lidia Ewertowska, Adela Semeniuk, Maria Waniewska , Emilia Łęczkowska. Scenariusz imprezy opracowała i prowadziła Adela Semeniuk -opiekun grupy wiekowej klas I-III. Na uroczystość ślubowania przybyli rodzice i zaproszeni goście.
Pierwszaki wspólnie ze starszymi kolegami zaprezentowali program artystyczny, w którym wykazali się umiejętnością recytacji i śpiewu piosenek. Były one związane z obowiązkami ucznia, bezpieczną zabawą, radością uczenia się i poznawania świata. Rodzice dumni ze swoich pociech nagradzali ich gromkimi brawami. Pierwszoklasiści ślubowali kochać Ojczyznę, być dobrym uczniem, swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po ślubowaniu pani dyrektor pasowała każdego pierwszaka na ucznia. Najmilszą chwilą dla dzieci było wręczanie upominków przygotowanych przez sponsorów i program artystyczny w wykonaniu zespołu „Fantazja” i koła tanecznego klas I-III. Po uroczystości w sali gimnastycznej, uczniowie udali się z wychowawcami i rodzicami na wspólny poczęstunek. Ten uroczysty dzień na długo pozostanie w ich pamięci.

tekst: Adela Semeniuk