Paryski szyk…i wyśpiewane nagrody na II Konkursie Piosenki Francuskiej

7 listopada uczennice Zespołu Szkół nr 2 brały udział w konkursie piosenki francuskiej w Człuchowie. Konkurs tradycyjnie był głównym elementem obchodów XVI Dni Kultury Francuskiej organizowanych w Człuchowie przez Człuchowskie Towarzystwo Polsko –Francuskie.
W rywalizacji uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich w większości z województwa pomorskiego, byli również uczestnicy z dalszych zakątków kraju.
Po przesłuchaniach konkursowych laureaci konkursu występowali na uroczystej gali, oklaskiwani przez publiczność nie tylko z Polski, bowiem na ten wieczór przybyli także goście z Francji i oni także nie kryli uznania dla wokalnych popisów konkursowych.
Dla uczennic naszej szkoły było to nie lada wyzwanie, żeby zmierzyć się z wykonaniem piosenki w obcym języku. Przygotowaniami zajmowała się pani Izabela Tulska, prowadząca zespoły wokalne w Zespole Szkół nr 2 i pani Olga Loroch, która czuwała nad opanowaniem tekstu i poprawną wymową francuskich tekstów.
Nasze uczennice zaprezentowały się bardzo dobrze i otrzymały następujące miejsca:
Maria Sadowska z klasy 5- II miejsce w kat. kl. 4-6 szkoły podstawowej
Ola Kłos z klasy 4- wyróżnienie w kat. kl. 4-6 szkoły podstawowej
Rywalizacja była niełatwa, bowiem dziewczynki musiały konkurować z uczestnikami znającymi język francuski, jednak poradziły sobie doskonale a jurorzy podkreślali doskonałe przygotowanie muzyczne, dobór utworów i świetną prezencje sceniczną.
Niespodzianką była tez specjalna nagroda dla Oli Kłos jako najmłodszej uczestniczki imprezy.
Wieczorna gala zakończyła się koncertem piosenek Edith Piaf i zaproszeniem do udziału w konkursie w przyszłym roku.
Mimo listopadowej aury dzień upłynął we francuskim klimacie i w paryskim szyku.

Tekst: Izabela Tulska

[Marysia Sadowska]