Powitanie pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej nr2 w Malborku

1 września 2015r. do Szkoły Podstawowej nr 2 im Ignacego Krasickiego w Malborku przybyło ponad 80 pierwszoklasistów ze swoimi rodzicami. Dyrekcja szkoły oraz zaproszeni goście skierowali do nich kilka ciepłych słów. Po odczytaniu listy pierwszaków przez Panią wicedyrektor Ewę Ciechowską najmłodsi uczniowie udali się z wychowawcami klas I :Lidią Ewertowską , Adelą Semeniuk, Marią Waniewską i Emilią Łączkowską do sali gimnastycznej, gdzie czekały na nich niespodzianki przygotowane przez Towarzystwo Polsko – Niemieckie w Malborku. Z prezentami uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie, a następnie pod kierunkiem wychowawców udali się do klas na krótkie spotkanie. Te niesamowite niespodzianki dostarczyły naszym najmłodszym wiele radości, a jednocześnie ich zawartość stała się dla nich wielką zagadką. Na ich twarzach gościł niepowtarzalny uśmiech, który był wyrazem wdzięczności dla naszych darczyńców. Ten ważny dzień pozostanie na długo w ich pamięci.

Tekst: Adela Semeniuk
Foto: S. Olszewski