XIV POWIATOWY KONKURS
AMATORSKICH ZESPOŁÓW TEATRALNYCH

"Z Internetem za pan brat"

[Rozmiar: 19667 bajtów] Już po raz XIV w ramach realizacji programu Agresji i Przemocy – STOP! 26 listopada 2015 roku w Zespole Szkół nr 2 w Malborku odbył się Powiatowy Konkurs Amatorskich Zespołów Teatralnych organizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Ignacego Krasickiego w Malborku oraz Komendę Powiatową Policji w Malborku pod hasłem „Z Internetem za pan brat”. W przeglądzie, pod patronatem Burmistrza Miasta Malborka, wzięło udział 11 zespołów teatralnych ze szkół podstawowych powiatu malborskiego.
We współczesnym świecie trudno sobie wyobrazić życie bez komputera czy Internetu. Młodzi ludzie, organizując sobie wolny czas, coraz rzadziej zastanawiają się, co wybrać: komputer czy np. teatr. Wybór jest jednoznaczny. Okazuje się jednak, że można połączyć obie formy rozrywki. Głównym celem tegorocznego konkursu teatralnego było uwrażliwienie na zagrożenia płynące z korzystania z Internetu. Młodzi aktorzy poprzez swoją grę aktorską, sceniczną ekspresję i interpretację przesłania wynikającego z występu, przede wszystkim zwracali uwagę na bezpieczeństwo w sieci, przestrzegali przed uzależnieniem od komputera, a także uczulali na właściwy wybór treści i informacji pojawiających się w Internecie.
Zmagania aktorów były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: w kategorii klas I-III oraz klas IV-V. Jurorzy zwracali uwagę między innymi, na kulturę słowa wykonawców, dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny.

Wyniki przedstawiają się następująco:
W kategorii klas I-III
I miejsce – zespół SILOE ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Malborku
II miejsce zespół Płomyki ze Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Malborku
III miejsce zespół Świetliki ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku
W kategorii klas IV –VI
I miejsce – zespół Atrapa z Zespółu Szkół w Starym Polu
II miejsce zespół Bombki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Malborku
III miejsce zespół Ignaśki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku

W obu kategoriach wiekowych wręczono również nagrody za najlepszą grę aktorską. W grupie klas I-III otrzymali je Kornelia Szczepańska z SP 8 oraz Mateusz Osinka z SP 5, zaś w grupie wiekowej IV-VI Paula Hajduk z ZS 1 oraz Kamil Angieluk ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Malborku.
Najlepszą jednak nagrodą dla wszystkich wykonawców i ich opiekunów były entuzjastyczne oklaski oraz radość i zadowolenie widzów. Jest to wspaniała zachęta do dalszej pracy oraz uczestnictwa w kolejnym konkursie organizowanym w SP2.