Bal 0-3

„Każde dziecko duże małe,
lubi bale w karnawale.
Można zmienić się w królewnę,
w królewicza można też,
są cyganki, wróżki, żabki,
jest i batman, jest i jeż.”

Najbardziej znany na świecie karnawał ma miejsce w Rio de Janeiro w Brazylii, ale każdy mały uczeń w Szkole Podstawowej nr 2 w Malborku czeka z utęsknieniem na tradycyjną zabawę tu blisko, na wyciągnięcie dłoni, na przejście kilkunastu kroków do sali gimnastycznej. 9 lutego dzieci z klas 0 – 3 miały okazję pobawić się w tym miejscu. Sala gimnastyczna zaludniła się księżniczkami, wróżkami, rycerzami, sportowcami, znanymi postaciami z książek i filmów. Dzięki kreatywności rodziców było mnóstwo pomysłowo przebranych dzieci.
Imprezę dla najmłodszych prowadziły animatorki z Centrum Tańca GABI. Dzieci bawiły się wspólnie przy największych przebojach minionego roku, jednak nie zabrakło również tych starszych piosenek. Tańce, tańcami, ale atrakcją były również konkursy skierowane chętnych uczestników balu. Na zakończenie zabawy wszyscy uczniowie otrzymali w upominku od animatorek z CT GABI grę planszową.

Tekst: M. Karch

bal_1 (196 kB)