Bezpieczna droga do szkoły/do domu

13 grudnia 2016 roku Szkołę Podstawową nr 2 w Malborku odwiedziły panie policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Malborku. Uczniowie klas O-III na spotkanie przybyli do auli z wykonanymi własnoręcznie znakami drogowymi. Nazywali prezentowane znaki drogowe wykonane również przez kolegów. Funkcjonariusze policji przeprowadzili pogadanki i pokazy na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa.
Uczniowie przypomnieli sobie m.in. jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla nich. Pokazali również, że są odpowiedzialni i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu oraz przypomnieli o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Na zakończenie spotkania zadawali pytania dotyczące zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły i do domu.
Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom, uczniowie poszerzyli wiedzę o bezpieczeństwie i będą darzyli policję zaufaniem, do której zawsze mogą zwrócić się o pomoc.

Tekst: Adela Semeniuk

bezpieczna droga_4 (83 kB)

bezpieczna droga_5 (98 kB)

bezpieczna droga_6 (76 kB)