Narodowe 安i皻o Niepodleg這軼i w naszej szkole

10 listopada 2016r. obchodzili鄉y w szkole Narodowe 安i皻o Niepodleg這軼i. W m這dszej i starszej grupie wiekowej odby造 si apele z okazji 98 rocznicy powrotu Polski na mapy 鈍iata.

W klasach 0-3 celem spotkania by這 przedstawienie historycznego t豉 Narodowego 安i皻a Niepodleg這軼i oraz zapoznanie z pie郾iami patriotycznymi zwi您anymi z dziejami naszego kraju. Uczniowie u鈍ietnili ten dzie koncertem pie郾i patriotycznych. By造 to mi璠zy innymi: „Rozkwitaj p彗i bia造ch r騜”, „Nasza flaga bia這-czerwona”, „Przybyli u豉ni pod okienko”, „Jedzie, jedzie na kasztance”, „ Brygada”, „Wojenko, wojenko”, „Piechota”, „Jestem Polakiem”, „P造nie Wis豉 p造nie”. Pi瘯ne wykonanie pie郾i przez uczni闚, galowe stroje, kotyliony i bia這-czerwone chor庵iewki wprowadzi造 wszystkich w podnios造 nastr鎩. Uroczysto嗆 przygotowa造 i poprowadzi造 Krystyna Czarnota i Gra篡na Sawczuk.

Klasy 4-6 wzi窸y udzia w swoistej lekcji historii, prezentuj帷ej okoliczno軼i utraty niepodleg這軼i, walk o jej odzyskanie i dzieje 鈍i皻owania 11 listopada. Opowiada豉 o tym wszystkim pani Katarzyna Orszykowska. Dzieci wykonywa造 kotyliony w narodowych barwach.
Podczas tej niecodziennej lekcji uczniowie poznali posta marsza趾a Pi逝dskiego oraz innych wielkich w豉dc闚 Polski. Ka盥a klasa przedstawia豉 wybran posta zawsze w spos鏏 niebanalny.

Na podstawie tekstu: G. Sawczuk i M. D逝gosz

11listopada_2 (139 kB)