Miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych

W sobotę, 22 kwietnia 2017 roku, w Szkole Podstawowej nr 2 przy Zespole Szkół nr 2 w Malborku odbyły się miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zmaganiach turniejowych, pod fachowym okiem funkcjonariuszy policji oraz przedstawiciela służb medycznych udział wzięło 5 czteroosobowych drużyn z malborskich szkół podstawowych i 2 trzyosobowe drużyny gimnazjalne. Wszyscy zawodnicy rozwiązywali testy sprawdzające wiedzę z przepisów ruchu drogowego, wykazywali się wiedzą teoretyczną i praktyczną na temat pomocy przedmedycznej i umiejętnością jazdy na rowerze po torze przeszkód. Każda z konkurencji była punktowana indywidualnie i drużynowo.
Wśród szkół podstawowych wyniki turnieju przedstawiają się następująco:
• I miejsce - SP nr 2
• II miejsce - SP nr 9
• III miejsce - SP nr 8
• IV miejsce - SP nr 3
• V miejsce - SP nr 6

Zwycięską drużynę Szkoły Podstawowej nr 2 reprezentowali: Jonasz Kenigsman- kapitan, Bartosz Sowiński, Maria Jalowska i Martyna Loda. Indywidualnie nagrodę Burmistrza Miasta Malborka dla najlepszego zawodnika wśród szkół podstawowych zdobył uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 – Bartosz Sowiński

W gimnazjach rywalizacja zakończyła się poniższymi wynikami:
• I miejsce - Gimnazjum nr 2
• II miejsce - Gimnazjum nr 1

W skład zwycięskiej drużyny Gimnazjum nr 2 wchodzą : Aleksandra Burdzicka – kapitan, Paulina Machcińska, Tomasz Bieliński. Indywidualnie nagrodę Burmistrza Miasta Malborka dla najlepszego zawodnika wśród szkół gimnazjalnych zdobył uczeń Gimnazjum nr 2 – Tomasz Bieliński.
Zwycięskie drużyny SP nr 2 i Gimnazjum nr 2 zakwalifikowały się do etapu powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, który odbędzie się 27 kwietnia 2016r. w Nowym Stawie.
Turniej odbywał się pod patronatem Burmistrza Miasta Malborka Pana Marka Charzewskiego, który ufundował rowery dla najlepszego zawodnika w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. Współorganizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Malborku.

brd2017_2 (113 kB)

brd2017_3 (98 kB)