Europejski Dzień Języków 2016

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało z inicjatywy Rady Europy z siedzibą Strasburg w 2001 roku.
W ramach obchodów do Europejczyków z 47 państw, które w Radzie Europy reprezentowane są przez swoich przedstawicieli, kierowany jest apel o propagowanie nauki większej liczby języków i to niezależnie od wieku uczących się oraz formy kształcenia – szkolnej czy pozaszkolnej. Z tej okazji organizowane są w całej Europie liczne i różnorodne wydarzenia: począwszy od imprez przeznaczonych dla dzieci i odbywających się z ich udziałem, poprzez specjalne programy radiowe i telewizyjne, kursy językowe oraz konferencje.

W naszej szkole także świętowaliśmy ten dzień. Klasy gimnazjalne prezentowały na przygotowanych stoiskach plakaty przedstawiające wybrany kraj europejski, muzykę oraz przekąski charakterystyczne dla państwa.
Klasy IV-VI urządziły z tej okazji festiwal piosenki europejskiej. Wykonawcy nie tylko śpiewali w wybranym języku, ale starali się również poprzez dobór repertuaru oraz inne akcenty zaznaczyć cechy charakterystyczne wybranego państwa.
W szkole tego dnia było wyjątkowo "światowo".

Festiwal