Malborski Festiwal Zdrowia

Malborski Festiwal Zdrowia przebiegał pod nazwą „Sprawni i zdrowi– moja rodzina i ja”. Organizatorem finalnego projektu był Urząd Miasta w Malborku oraz Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Impreza odbyła się 07 XII 2016 w gościnnych murach Gimnazjum nr 3, a dotyczyła zagadnień prozdrowotnych. Uczniowie klas V-VI szkół podstawowych i uczniowie gimnazjów wykazali się wiedzą z zakresu zbilansowanej diety, wartości odżywczej produktów, zaburzeń zdrowia i rozwoju związanego z nieprawidłowym odżywianiem oraz wpływem aktywności fizycznej na organizm.
Każdą szkołę reprezentował 10-osobowy zespół, który uczestniczył w czterech konkursach:
- „Europejski Mistrz Kanapki”
- „Wyginaj śmiało ciało”
- „Owoce i warzywa – z nimi w walce o zdrowie się wygrywa” – konkurs plastyczny
- „Zdrowy styl życia” – konkurs wiedzy
Podczas imprezy uczniowie musieli wykazać się wiedzą prozdrowotną, umiejętnościami plastycznymi, sprawnością fizyczną.
Festiwal Zdrowia przebiegał w sympatycznej, koleżeńskiej atmosferze i w rytmie Zomby, do której wszystkich chętnych uczniów i nauczycieli poprowadziły uczennice Gimnazjum nr 3.
Na zakończenie spotkania podsumowano punkty z wszystkich konkursów i wręczono nagrody, które ufundował Urząd Miasta w Malborku, a wręczał je Pan Marek Charzewski – Burmistrz Malborka.
Szkoła Podstawowa nr 2 zajęła I miejsce. Reprezentowały nas:
1. Kłos Ola 5a
2. Głowińska Amelia 5a