„Baw się razem z nami”, czyli osiemnasty Festyn Dwójki

Już osiemnasty raz w Zespole Szkół nr 2 odbył się festyn lokalnej społeczności przygotowany przez szkołę i rodziców. Tym razem połączony był z Festiwalem Dzielnic organizowanym przez Malborskie Centrum Kultury i Edukacji. Pogoda dopisała, publiczność również, więc zdecydowanie można powiedzieć, że festyn był bardzo udany. Oprócz występów scenicznych na gości czekało mnóstwo atrakcji, od malarstwa plenerowego, przez spotkanie ze średniowieczem i królowa Jadwigą aż do prezentacji nowych technologii na stoisku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr3. Najmłodszych przyciągało stoisko, gdzie malowano niezwykłe makijaże i fantastyczne wzory tatuaży. Nieodmiennie przebojem festynu były baloniki z helem oraz loteria fantowa.
Dorośli mogli także znaleźć coś dla siebie, bowiem w budynku szkoły Stowarzyszenie Miłośników Malborka Forum przygotowało wystawę "Sandhof Piaski - od wsi do dzielnicy Malborka”, można też było się wybrać na przechadzkę po dzielnicy z przewodnikiem, panem Bogdanem Mąderem.
Chwile wytchnienia od gorącego słońca gwarantowała sala gier planszowych Arka i wystawa zbiorów filatelistycznych pana Zenona Kowiela.
Oczywiście na łakomczuchów czekały stoiska ze smakołykami – tu każdy znalazł cos dobrego dla siebie, zarówno słodkości w kawiarence jak i tradycyjny chleb ze smalcem i ogóreczkiem u Królowej Jadwigi. Oblegane były tez stoiska z frytkami i goframi.
Kalorie i energię należy wykorzystać, więc powodzeniem cieszył się ergometr do ćwiczeń i gokarty w miasteczku ruchu drogowego przy szkole.
Festyn rozpoczęty odśpiewaniem przez nauczycieli Dwójki znanego przeboju w nowej wersji tekstowej (autorstwa pani Marii Waniewskiej), otwarty przez Burmistrza Miasta p. Marka Charzewskiego i dyrektor szkoły panią Krystynę Prokopowicz zaczął się dobrze, ale nieźle też zakończył, bo tradycyjnie na finał rozlosowano wiele nagród w loterii fantowej i konkursach towarzyszących. Sobota upłynęła na Piaskach w radosnym i pogodnym nastroju.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację festynu lub byli jego gośćmi i zapraszamy za rok.

Tekst: Olga Loroch

Fotogaleria TUTAJ