Konkurs Piosenki Francuskiej -
„To był kolejny udany występ”

W sobotę 22.10.2016 uczennice Szkoły Podstawowe nr 2 i Gimnazjum nr 2 w Malborku wzięły udział w III Konkursie Piosenki Francuskiej w Człuchowie. Zaprezentowały się jako zespół „Na chwilę” w składzie: Julia Sidor, Małgosia Oller, Marysia Sadowska i Ola Kłos ¶piewaj±c piosenkę „Le pouvoir de fleurs”, która opowiada o możliwo¶ci zmiany ¶wiata na lepszy dzięki ogromnej sile nadziei, u¶miechom i kwiatom.

Tegoroczny konkurs stał na wysokim poziomie, rywalizacja nie była wiec łatwa, szczególnie, że nasze uczennice nie ucz± się na co dzień języka francuskiego. Jednak wytężona praca i talent zaowocowały i wszystkie dziewczęta zdobyły nagrody. Jako zespół „Na chwilę” otrzymały III miejsce.

Zespół prowadzi pani Izabela Tulska - nauczyciel muzyki, która współpracowała z pani± Olg± Loroch w opanowaniu tekstu w języku francuskim. Podziękowania należ± się oczywi¶cie rodzicom dziewczynek, którzy swoim zaangażowaniem zawsze wspieraj± udział naszych uczennic w konkursach. Sympatyczna atmosfera i urok piosenki francuskiej sprawiaj±, że już planujemy udział w następnych edycjach konkursu.


Tekst: Izabela Tulska