PASOWANIE NA UCZNIA

20 września 2016 r. uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Ignacego Krasickiego w Malborku zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej. Do tej uroczystości przygotowała ich wychowawczyni Krystyna Czarnota. Scenariusz imprezy opracowała i prowadziła Adela Semeniuk -opiekun grupy wiekowej klas 0-III. Na uroczystość ślubowania przybyli rodzice i zaproszeni goście.

Pierwszaki wspólnie ze starszymi kolegami zaprezentowali program artystyczny, w którym wykazali się umiejętnością recytacji i śpiewu piosenek. Były one związane z obowiązkami ucznia, bezpieczną zabawą, radością uczenia się , poznawania świata oraz pili napój mądrości i odwagi przygotowany przez opiekunów. Rodzice dumni ze swoich pociech nagradzali ich oklaskami. Pierwszoklasiści ślubowali kochać Ojczyznę, być dobrym uczniem, swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu, pani dyrektor pasowała każdego pierwszoklasistę na ucznia. Najmilszą chwilą dla dzieci było wręczanie upominków przygotowanych przez sponsorów i program artystyczny w wykonaniu zespołu „Fantazja” oraz koła tanecznego klas I-III. Po uroczystości w sali gimnastycznej, uczniowie udali się z rodzicami na wspólny poczęstunek.

Ten niezwykły dzień na długo pozostanie w ich pamięci.