Apel z okazji Dnia Samorządności

21 marca br. odbył się w naszej szkole apel klas IV-VI z okazji Dnia Samorządności przygotowany przez Samorząd Uczniowski, na którym nasi uczniowie witali nadchodzącą wiosnę. Apel przebiegał dwuetapowo. Pierwszą część stanowił list od Pani Wiosny do wychowawców klas, który zawierał szczegółowe instrukcje przygotowania się do części głównej. Oto treść listu:

Kochane dzieci!
Więzi mnie zła Zima, za górami trzyma.
Kto mnie uratuje temu słonkiem podziękuję.
Rozwiążcie podane zadania - szybko bez wahania..
Kukłę Marzannę wykonajcie i 21 marca wysoko ją trzymajcie.
Kwiaty kolorowe i gaiki zielone muszą być zrobione.
Efektowne przebranie i oryginalne uczesanie mile będzie widziane.
Wiosna

Część główna miała swoje miejsce na Sali sportowej. Po powitaniu uczniów wyznaczone wcześniej osoby zaczęły rysowanie, malowanie, wyklejanie wiosennego ogrodu oraz tworzenie efektownej wiosennej fryzury. Uczniowie mogli obejrzeć przedstawienie przygotowane przez koło teatralne pod opieką pani Elżbiety Kazimierczyk nawiązujące do mitologii, którego bohaterami głównymi byli Kora, Demeter i Hades. Następnie każda z klas zaprezentowała swoją wersję Marzanny, tworząc tym samym własny wiosenny pokaz mody. Kolejnym etapem apelu była prezentacja wiosennych fryzur oraz własnoręcznie tworzonych ogrodów. Na podsumowanie apelu wręczono wszystkim klasom dyplom za wzorowe powitanie wiosny, którego dowodem było słońce pięknie oświetlające salę.

Sebastian Olszewski

dzien_wiosny2 (123 kB)