Olimpiada Wychowania Fizycznego i Zdrowotnego kl. 5 i 6

09 maja 2017 roku czteroosobowe zespoły (2 dziewcz. + 2 chł.) reprezentowały klasy V i VI w szkolnej Olimpiadzie wychowania Fizycznego i Zdrowotnego. Rywalizacja składała się z dwóch części:
1. rozwiązywanie testów.
2. zadania sprawnościowe.

Rozwiązując test uczniowie mogli wykazać się wiedzą na temat dyscyplin sportowych, edukacji zdrowotnej, igrzysk starożytnych i nowożytnych. Test liczył 43 pytania i maksymalnie można było zdobyć 60 pkt. Indywidualnie najwięcej pkt (56pkt) zdobył Marcin Krzyżosiak 6a, który otrzymał wyróżnienie-nagrodę.

Zadania sprawnościowe składały się z elementów różnych dyscyplin sportowych. Uczniowie musieli wykazać się szybkością, siłą, precyzją oraz różnorodnymi umiejętnościami.
Po podsumowaniu punktów za test i zadania sprawnościowe wyniki są następujące:
I miejsce zajęła 6a
II miejsce 6b
III miejsce 5a
IV miejsce 5b

Podczas Olimpiady dziewczynki i chłopcy rywalizowali w duchu fair play oraz dobrej zabawy, za co zostali nagrodzeni.

Jolanta Bożek, Beata Stopow

olimp wf1 (84 kB)