XV POWIATOWY KONKURS
AMATORSKICH ZESPOŁÓW TEATRALNYCH

pod hasłem

Niezwykły sposób na propagowanie czytelnictwa zaprezentowali młodzi aktorzy podczas XV Powiatowego Konkursu Amatorskich Zespołów Teatralnych, który odbył się 24 listopada br. w naszej szkole w ramach realizacji programu Agresji i Przemocy – STOP!

W przeglądzie, pod patronatem Burmistrza Miasta Malborka, organizowanym przez naszą szkołę oraz Komendę Powiatową Policji w Malborku, wzięło udział 14 zespołów teatralnych ze szkół podstawowych powiatu malborskiego, a ich zmagania oceniano w dwóch kategoriach wiekowych: w kategorii klas I-III oraz klas IV-VI.

Powszechnie wiadomo, że młodzi ludzie coraz rzadziej sięgają po książki. Jak zachęcić do ich czytania? Okazuje się, że sposobów i pomysłów na poprawę czytelnictwa jest wiele. Ile zespołów – tyle „recept”. Artyści w scenicznych odsłonach prezentowali przede wszystkim walory książki. Przekonywali między innymi, że w książce można odnaleźć drogę do szczęścia i życiowe rady, przedstawiali bohaterów literackich jako wzór do naśladowania, promowali takie wartości jak prawdomówność, odwaga, szacunek dla drugiego człowieka. Zdradzili także, że stan chorobowy i strajk w bibliotece to ujemne skutki nieczytania.

W zmaganiach konkursowych nagrodzeni zostali:

W kategorii klas I-III
I miejsce – zespół Mali artyści z Miłoradza z Zespołu Szkół i Przedszkola w Miłoradzu przygotowany przez panią Małgorzatę Pindel;
II miejsce - zespół Bombek Junior ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Malborku, przygotowany przez panie Magdalenę Łabiak i Annę Nowalińską-Krukowicz
III miejsce - zespół Maska ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Malborku przygotowany przez panie Martę Milewską-Sikorę i Magdalenę Pawłowską.

W kategorii klas IV –VI
I miejsce – zespół Bombek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Malborku prowadzony przez panie Irenę Perkowską i Zofię Woźniak;
II miejsce - zespół Atrapa z Zespołu Szkół w Starym Polu prowadzony przez pana Łukasza Radeckiego;
III miejsce zespół Slugs z Zespołu Szkół nr 1 w Malborku przygotowany przez panie Dagmarę Acostę i Beatę Kaję.

W obu kategoriach wiekowych wręczono nagrody za najlepszą grę aktorską. W grupie wiekowej I-III nagrody otrzymali: Kwitnewska Karolina z Zespołu Szkół i Przedszkola w Miłoradzu i Jakub Komar ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku, natomiast w grupie wiekowej IV-VI najlepsze kreacje aktorskie stworzyli: Zuzanna Jędrzejczak ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Malborku i Michał Wojtuń z Zespołu Szkół w Starym Polu.

Niezwykła interpretacja przesłania konkursowego, wspaniała gra aktorska, piękne kostiumy oraz dekoracje zachwyciły zarówno jurorów jak i widzów. Entuzjastyczne oklaski, radość w oczach uczniów to najlepsza nagroda dla występujących w konkursie aktorów. Dodaje im skrzydeł i zachęca do dalszej pracy.

Koordynator konkursu:
Elżbieta Kazimierczyk