Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Malborku odbył się apel z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem spotkania było przedstawienie historycznego tła Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci obejrzały film” "Jestem dumny, że jestem Polakiem". Następnie uczniowie klas 0-3 uświetnili ten dzień koncertem pieśni patriotycznych. Były to między innymi: „Warszawskie mosty", „Moja Ojczyzna", „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna" „Jestem Polakiem", „Jak długo w sercach naszych”, „Przybyli ułani pod okienko". Koncert zakończyła prezentacja polskiego tańca narodowego - poloneza w wykonaniu uczniów klasy 3d. Piękne wykonanie pieśni przez uczniów, galowe stroje, kotyliony i biało-czerwone chorągiewki wprowadziły wszystkich w podniosły nastrój. Uroczystość przygotowały i poprowadziły Magdalena Karch i Adela Semeniuk. Tekst:

Tekst: Adela Semeniuk, Magdalena Karch

11 list1 (121 kB)