Apel podsumowujący Miesiąc Bez Przemocy i Agresji w 0-3

5 grudnia 2017 w klasach 0-3 odbył się apel podsumowujący Miesiąc Bez Przemocy i Agresji. Apel rozpoczął się od przedstawienia teatralnego zespołu „Ignaśki” prezentowanego w ramach XVI Powiatowego Konkursu Amatorskich Zespołów Teatralnych pod hasłem „Zielone światło dla bezpieczeństwa". Następnie uczniowie zaprezentowali rymowanki na temat jednego wybranego prawa dziecka przygotowanego przez każdą klasę w związku z Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka. Podsumowano również spotkanie z niepełnosprawnym wolontariuszem Łukaszem Koterasem, który w najmłodszej grupie wiekowej poprowadził spotkanie pt. „Tacy sami”. Podczas apelu ogłoszono także zwycięzców konkursu plastycznego „Zielone światło dla bezpieczeństwa”. Wyróżnienia otrzymali: Oliwia Burnicka „O” Zuzanna Krupińska 1 b, Dominik Bośko 2 a, Dominik Kołodziej 3 a, Igor Wiktorowicz 3 b, Wiktor Dziembowski 3c, Amelia Sudoł 3 d.
Nagrodę książkową otrzymała Dominika Krupa z klasy 1 a.
W ramach Miesiąca Bez Przemocy i Agresji w naszej szkole obchodziliśmy również „Dzień życzliwości”. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły przebrani za swoją ulubioną, pozytywną postać z bajki. W każdej klasie wybrano Króla Życzliwości: Lena Maliszewska „O”, Grzegorz Sulenicki 1 a, Michalina Michalak 1 b, Pola Dzierwa 2 a, Marta Sadowska 3 a, Michał Postek 3 b, Kryspin Dulski 3 c, Laura Pałuba 3 d.
Natomiast z okazji Dnia Pluszowego Misia uczniowie chodzili w wykonanych przez siebie na zajęciach technicznych maskach misia. Prace wykonane zostały techniką collage i były bardzo kreatywne i twórcze. Efekty twórczości uczniów zostały wyeksponowane na korytarzu szkoły. Pełnym pomysłów okazał się również Konkurs literacki „Mój pozytywny bohater z bajki”, ogłoszony w klasach trzecich, w którym zwycięzcami zostali: 1.Zuzanna Politowska 3a, 2. Ignacy Prusik 3a, 3. Patrycja Dąbrowska 3b, 4. Adrian Dębowski 3b, 5. Dominika Kosior 3c, 6. Laura Pałuba - 3d.
Nagrodę otrzymała Marcelina Sokolnicka 3b.
Wszystkie nagrody ufundowane zostały przez Radę Rodziców.

Tekst: Tekst: Emilia Łęczkowska, Maria Waniewska
Foto: Kajetan Mąder