"Na pomoc"

Już po raz kolejny w tym roku szkolnym uczniowie grupy wiekowej 0-3 uczestniczyli w żywej lekcji muzyki pt. ,,Na pomoc” prowadzonej przez Agencję Artystyczną Pozytywka z Olsztyna. Tym razem dzieci mogły poznać brzmienie i budowę trąbki oraz uczestniczyć w tańcach dworskich takich jak Gawot i Menuet. W zaprezentowanej nam opowieści słowno-muzycznej, która była jak zawsze pięknym połączeniem lekcji muzyki i przedstawienia teatralnego, mieliśmy okazję przenieść się w czasy panowania króla Jana III Sobieskiego. Uczniowie doskonale wcielili się w swoje role. Oprócz zdobywania nowych wiadomości na lekcji muzyki było dużo zabawy i śmiechu. Zwycięzcą konkursu wiedzy został Victor Małecki z klasy III d.

Tekst: Emilia Łęczkowska, Maria Waniewska

1 (66 kB)