Przedstawienie profilaktyczne w 1-3 i 4-6

01 grudnia 2017, w ramach Miesiąca bez agresji i przemocy, grupy wiekowe I-III i IV-VI obejrzały przedstawienia profilaktycze w wykonaniu aktorów z Teatru Kurtyna z Krakowa. Widowisko dla młodszych dzieci pod tytułem „Tu rządzi kot”, to było barwne, wypełnione muzyką przedstawienie, które w prosty sposób dostosowany do najmłodszych widzów, dało im możliwość poznania i zrozumienia podstawowych procesów społecznych jak również wypracowania właściwego wobec nich modelu zachowania. „Tu rządzi kot” opowiadało o pracowitości, wytrwałości, byciu uczciwym i sprawiedliwym, o tym, że złość czyni nas słabymi, a korzystanie z rad opiekunów pozwala na to, by dobro i prawda dawały nam szczęście.
Klasy starsze obejrzały przedstawienie pod tytułem „Kto jak nie ja”. Przedstawienie poruszało podstawowe zagadnienia związane z programem profilaktycznym dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej: profilaktyka inicjacji i negatywnych skutków, związanych z papierosami, e-papierosami, dopalaczami, profilaktyka przemocy fizycznej, psychicznej i emocjonalnej w relacjach rówieśniczych i rodzinnych, podejmowanie wyborów i odpowiedzialność za decyzje, kształcenie poczucia asertywności i umiejętności budowania relacji w oparciu o komunikat werbalny (kultura słowa, szacunek do opiekunów i nauczycieli).

Na podstawie tekstów: Emilii Łęczkowskiej, Marii Waniewskiej, Małgorzaty Madej

kot1 (68 kB)