Szewczyk Dratewka na planie filmowym

W poniedziałek 6 listopada 2017 najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w interaktywnym widowisku pt. „Szewczyk Dratewka na planie filmowym” organizowanym przez TEATR SHOW. Widowisko zostało stworzone na podstawie baśni o przygodach szewczyka Dratewki autorki Janiny Porazińskiej.
Dzieci miały możliwość zapoznania się z podstawami pracy na planie filmowym. Historia o szewczyku Dratewce została opowiedziana obrazem, realizowanym za pomocą kamery, do którego dodano dźwięk. Podczas wspólnej zabawy za pomocą rekwizytów, kamery i dźwięku uczniowie poznali kilka tajników realizacji obrazu, mogli zobaczyć też jak na planie zdjęciowym pracuje ekipa filmowa czyli operator kamery, realizator obrazu, dźwiękowiec i zawodowi aktorzy. Wcielając się w rolę filmowych bohaterów, dzieci mogły przeżywać nieziemskie przygody odgrywając krótkie scenki, np. naśladowały pszczoły, mrówki, kaczki. Wszystkie poczynania dzieci na scenie były wyświetlane na telebimie. W ten sposób dzieci na bieżąco śledziły proces realizacji opowieści. Mieliśmy także okazję zobaczyć profesjonalny sprzęt niezbędny przy różnego rodzaju produkcjach filmowych, poznaliśmy reżysera oraz kierownika planu.
Udział w przedstawieniu był dla wielu uczniów ciekawym doświadczeniem. Emocji i zabawy było mnóstwo, teraz z niecierpliwością czekamy na film, który niebawem przyślą do nas twórcy widowiska.

Tekst: Emilia Łęczkowska, Maria Waniewska

pozytywka1 (103 kB)