U cioci Wioli

20 lutego 2018 dla najmłodszej grupy wiekowej z naszej szkoły odbyło się kolejne spotkanie z muzykami Agencji Artystycznej „Pozytywka” z Olsztyna. Koncert zatytułowany był „Z wizytą u cioci Wioli”. Historia koncertu opowiadała o chłopcu, który bardzo nie lubił ćwiczyć gry na skrzypcach, zamiast tego zajmował się grami w telefonie. Bohater przez nieuwagę, strącił skrzypce i zniszczył instrument. Naprawą ich zajął się słynny lutnik, który naprawił instrument, a chłopiec za namową cioci, chętniej rozwijał swoje muzyczne talenty. Muzycy zaprezentowali uczniom skrzypce i wiolonczelę, ich brzmienie, a także wyjaśnili dzieciom kim jest wirtuoz. W turnieju wiedzy o muzyce zwyciężył uczeń klasy 3 c - Igor Daukszys.

Tekst: Emilia Łęczkowska, Maria Waniewska

wiola_1 (98 kB)