„Prezent od Pana Piotra”

We wtorek 19 grudnia 2017 roku już po raz kolejny uczniowie z młodszych klas uczestniczyli w zajęciach muzycznych prowadzonych przez Agencję Artystyczną „Pozytywka” z Olsztyna. Tym razem tematyka dotyczyła baletu Piotra Czajkowskiego „Dziadek do orzechów”. Wybraliśmy się w dawne czasy, kiedy zabawki na choinkę były wykonywane ręcznie z naturalnych materiałów. Prowadzący przybliżył nam również sylwetkę rosyjskiego kompozytora Piotra Czajkowskiego. W rolę tancerzy, według określonej choreografii, wcielili się nasi uczniowie, którzy na chwilę mogli zostać prawdziwymi tancerzami baletowymi. Instrumentem towarzyszącym spotkaniu był klarnet, z grupy instrumentów dętych drewnianych. Muzyczne spotkanie wprowadziło nas w świąteczną atmosferę, a muzyka skomponowana przez kompozytora Piotra Czajkowskiego nadała spotkaniu charakter baśniowy.

Tekst: Emilia Łęczkowska, Maria Waniewska

zaj muz3 (69 kB)