MIKOŁAJKOWE ZABAWY SPORTOWE klas 1-3

W środę 6 grudnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Malborku już po raz kolejny odbyły się „Mikołajkowe zabawy sportowe”. W klasach 1-3 zabawy sportowe rozgrywały się pod hasłem „Baw się razem z nami”. Celem imprezy była popularyzacja aktywnego spędzania czasu. Impreza miała formę zabawy. Organizatorami imprezy były wychowawczynie klas trzecich Maria Waniewska i Emilia Łęczkowska. Każdą klasę reprezentowała grupa sześcioosobowa 3 chłopców i 3 dziewczynki. Dzieci rywalizowały ze sobą w rozmaitych konkurencjach. Wszyscy dawali z siebie wszystko w walce o zwycięstwo. Uczniowie klas pierwszych i klasy drugiej rywalizowali w następujących konkurencjach: „Bieg po czapkę Mikołaja”, „Celowanie śnieżkami” oraz w „Słodkiej sztafecie”. Natomiast uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli m.in. w „Wyścigu ze skakanką” oraz w „Słodkiej niespodziane”. Najważniejsza jednak była zabawa, której przyglądał się Mikołaj z zastępem Śnieżynek w nagrodę za starania wszystkie drużyny zostały obdarowane słodkimi upominkami i dyplomami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Na koniec klasa III c i III d wspólnie zaprezentowała się w piosence „Prawa Dziecka”.

Tekst: Emilia Łęczkowska, Maria Waniewska
Foto: Kajetan Mąder