Czytelnicze święto

Już drugi rok Szkoła Podstawowa nr 2 w Malborku bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym „Wielkie Maratony Czytelnicze”, którego głównym organizatorem jest Biblioteka Publiczna w Gdańsku.
Do maratonów pod hasłem „Spotkacie nowych przyjaciół” przystąpiła grupa uczniów z klas 3, klasy 4-6 biorą udział w edycji prowadzonej pod hasłem „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”.
Obie grupy czytają w okresie ośmiu miesięcy jedną wyznaczoną na poszczególny miesiąc książkę, po czym przystępują do testu ze znajomości lektury.
Jest to dodatkowa praca dla uczniów, którzy się zgłosili do tego konkursu, ale też niewątpliwa przyjemność obcowania z różnorodną literaturą polską i zagraniczną. Dodatkowym bonusem dla uczniów zaangażowanych w to przedsięwzięcie jest możliwość udziału w spotkaniach autorskich- z pisarzami, których książki czytają.
22 listopada 2017r. mogliśmy skorzystać z zaproszenia złożonego na ręce p. Joanny Okońskiej, która jest koordynatorem szkolnym tego konkursu, na spotkanie z panią Elżbietą Zubrzycką.
Pani Elżbieta Zubrzycka, posiada szerokie wyksztalcenie w zakresie biologii, psychologii, nauk humanistycznych, a także wieloletnie doświadczenie w pracy psychologa dziecięcego i te właśnie doświadczenia najmocniej odzwierciedlają się w jej twórczości.
W swoich książkach mierzy się z trudnymi problemami dzieci i młodzieży od przemocy w środowisku rodzinnym czy szkolnym, dobrych i złych przyjaźni, obojętności, prześladowania, do bólu po stracie, śmierci kogoś bliskiego.
Autorka jest bardzo otwartą na ludzi osobą, która ma świetny kontakt z dziećmi, kładzie duży nacisk na szacunek, który sobie wszyscy powinniśmy okazywać, dlatego też to spotkanie tak bardzo nam się podobało.
W bibliotece szklonej dostępne są następujące książki tej autorki
„Mały wielki przyjaciel; jak pokochałem zwierzątko”
„Filip, Pusia i nowy przyjaciel”
„Nie poddawaj się!”