W świątecznym klimacie

W ostatnim szkolnym dniu 2017 roku każda grupa wiekowa spotkała się by uczcić nadchodzący czas Bożego Narodzenia.
Apel 1-3 to wirtualna podróż do Betlejem, do miejsca narodzin Pana Jezusa. Siostra Iwona, która współprowadziła apel wraz z panią Grażyną Sawczuk przygotowała prezentację z opisem miasta, mieszkańców oraz Bazyliki Narodzenia Pańskiego i Groty Mlecznej oraz uczyła dzieci tańca do piosenki jaką Maryja mogła śpiewać małemu Jezuskowi. Podróż połączona była z kolędowaniem, każda z klas zaśpiewała kolędę lub pastorałkę.
Apel 4-6 to przedstawienie pt. "Orszak Trzech Króli", który uczniowie powtórzą podczas obchodów uroczystości Objawienia Pańskiego i Orszaku Trzech Króli, który w tym roku organizuje Szkoła Podstawowa nr 2 oraz parafia Zesłania Ducha Świętego. Podczas apelu pani dyrektor ogłosiła wyniki konkursu na najpiękniej udekorowaną klasę (nie pamiętam wyników, Ewa ma protokół), natomiast Opiekunowie Samorządu wyłonili zwycięzców konkursu "Bombka grzeczności" - w tym roku padł remis, zwyciężyły dwie klasy - 4a i 5b. Apel współprowadzili opiekunowie SU oraz przewodnicząca SU Małgorzata Pakuła i w-ce przewodnicząca Daria Lubińska.
Oba apele zakończyły życzenia świąteczne od dyrekcji oraz Samorządu Uczniowskiego oraz prośba pani dyrektor o bezpieczne spędzanie Świąt i Sylwestra.

Tekst: Sebastian Olszewski

bn2017_ (1) (68 kB)