Miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy
o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

W sobotę 14 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Malborku odbyły się miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych.
W zmaganiach turniejowych udział wzięło 5 drużyn z malborskich szkół podstawowych i 3 drużyny oddziałów gimnazjalnych. Wszyscy zawodnicy rozwiązywali test wiedzy z przepisów ruchu drogowego, wykazali się wiedzą teoretyczną i praktyczną na temat pomocy przedmedycznej i umiejętnością jazdy na rowerze po torze przeszkód. Wśród szkół podstawowych wyniki turnieju przedstawiają się następująco:
• I miejsce - SP nr 2
• II miejsce - SP nr 3
• III miejsce - SP nr 9
• IV miejsce - SP nr 5
• V miejsce - SP nr 6
Indywidualnie nagrodę Burmistrza Miasta Malborka dla najlepszego zawodnika wśród szkół podstawowych zdobył uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 – Bartosz Sowiński Rywalizacja drużyn oddziałów gimnazjalnych zakończyła się poniższymi wynikami:
• I miejsce – drużyna oddziału gimnazjalnego z SP nr 2
• II miejsce - drużyna oddziału gimnazjalnego z SP nr 1
• III miejsce – drużyna oddziału gimnazjalnego z SP nr 5
Indywidualnie nagrodę Burmistrza Miasta Malborka dla najlepszego zawodnika wśród oddziałów gimnazjalnych zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 – Paulina Machcińska.
Zwycięskie drużyny zakwalifikowały się do etapu powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, który odbędzie się 26 kwietnia 2018r. w Nowym Stawie.
Turniej odbywał się pod patronatem Burmistrza Miasta Malborka Pana Marka Charzewskiego, który ufundował rowery dla najlepszego zawodnika w kategorii szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych. Współorganizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Malborku.

Tekst: Ewa Ciechowska

brd (3) (62 kB)