SP2Malbork

Miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy
o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym


W sobotę 14 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Malborku odbyły się miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych.
W zmaganiach turniejowych udział wzięło 5 drużyn z malborskich szkół podstawowych i 3 drużyny oddziałów gimnazjalnych. Wszyscy zawodnicy rozwiązywali test wiedzy z przepisów ruchu drogowego, wykazali się wiedzą teoretyczną i praktyczną na temat pomocy przedmedycznej i umiejętnością jazdy na rowerze po torze przeszkód. Wśród szkół podstawowych wyniki turnieju przedstawiają się następująco:
• I miejsce - SP nr 2
• II miejsce - SP nr 3
• III miejsce - SP nr 9
• IV miejsce - SP nr 5
• V miejsce - SP nr 6
Indywidualnie nagrodę Burmistrza Miasta Malborka dla najlepszego zawodnika wśród szkół podstawowych zdobył uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 – Bartosz Sowiński Rywalizacja drużyn oddziałów gimnazjalnych zakończyła się poniższymi wynikami:
• I miejsce – drużyna oddziału gimnazjalnego z SP nr 2
• II miejsce - drużyna oddziału gimnazjalnego z SP nr 1
• III miejsce – drużyna oddziału gimnazjalnego z SP nr 5
Indywidualnie nagrodę Burmistrza Miasta Malborka dla najlepszego zawodnika wśród oddziałów gimnazjalnych zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 – Paulina Machcińska.
Zwycięskie drużyny zakwalifikowały się do etapu powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, który odbędzie się 26 kwietnia 2018r. w Nowym Stawie.
Turniej odbywał się pod patronatem Burmistrza Miasta Malborka Pana Marka Charzewskiego, który ufundował rowery dla najlepszego zawodnika w kategorii szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych. Współorganizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Malborku.

Tekst: Ewa Ciechowska

brd (3) (62 kB)

brd (5) (64 kB)

brd (6) (57 kB)

brd (16) (62 kB)

brd (19) (68 kB)

brd (22) (66 kB)

brd (21) (73 kB)

brd (1) (79 kB)