Etap powiatowy
Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

26 kwietnia nasi uczniowie pojechali do Nowego Stawu na powiatowy etap turnieju BRD. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach – klas oddziałów gimnazjum oraz klas starszych szkół podstawowych. Na zawodników czekała rywalizacja w czterech konkurencjach. Na początku wszyscy uczestnicy rozwiązywali test z zakresu wiedzy o ruchu drogowym, następnie sprawdzali swoje umiejętności na torze przeszkód. Kolejnym wyzwaniem był sprawdzian praktyczny z wiedzy o Pierwszej Pomocy. Czwartą konkurencją był przejazd po tzw. Miasteczku Ruchu Drogowego, czyli sprawdzenie wiedzy o ruchu drogowym w praktyce. Zawodnicy musieli przejechać miasteczko, w którym obowiązują znaki drogowe i zasady pierwszeństwa na rondach i skrzyżowaniach zaliczając punkty kontrolne.
Był to udany start dla naszych uczniów. Zarówno starsi jak i młodsi wykazali się wielką wiedzą z zakresu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz umiejętnościami jazdy na rowerze. Po podsumowaniu punktacji z poszczególnych konkurencji ogłoszony wyniki drużynowe oraz indywidualne. Z oddziałów gimnazjum do zmagań przystąpiło pięć drużyn, wśród których najlepsi okazali się uczniowie z naszej szkoły: Oliwia Żuchowska, Paulina Machcińska oraz Filip Tkaczyk z klasy 3.
W grupie klas szkół podstawowych, gdzie rywalizowało aż siedem drużyn, również najlepsi okazali się uczniowie naszej szkoły: Martyna Loda z klasy 5 oraz Maria Jalowska, Bartosz Sowiński i Jonasz Kenigsman z klasy 6.
W klasyfikacji indywidualnej najlepsi okazali się Paulina Machcińska wśród uczniów starszych i Bartosz Sowiński wśród młodszych, którzy reprezentowali naszą szkołę. Kolejnym etapem turnieju dla zwycięzców będzie etap wojewódzki, który odbędzie się w maju w Garczynie. Uczniów do turnieju przygotowuje pani Iwona Domagała.
Serdecznie gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów podczas etapu wojewódzkiego.

brdp1 (72 kB)

brdp4 (70 kB)