„Młodzież zapobiega pożarom”

W dniu 7.04. 2018 r. uczniowie naszej szkoły w składzie: Natalia Kopka, Aleksandra Kapica z kl.II A oddziałów gimnazjalnych i Paweł Suski, Maksymilian Tkaczyk z kl. VI A wzięli udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W tegorocznej edycji konkursu zorganizowanego przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Malborku wzięło udział 35 uczniów wyłonionych wcześniej w eliminacjach gminnych. Finał powiatowy po raz pierwszy odbył się w Centrum Edukacji Zawodowej.
Głównym organizatorem turnieju był Oddział Powiatowy ZOSP RP, a współorganizatorem Komenda Powiatowa PSP. Nagrody ufundowane zostały przez starostwo, Urząd Miasta Malborka, Bank Spółdzielczy w Malborku i KP PSP. Patronem był - starosta malborski.
Uczestnicy finału w pierwszym etapie rozwiązywali test wiedzy. Najlepsi zostali zakwalifikowani do etapu drugiego. W tej części uczniowie musieli odpowiadać na pytania z zakresu m.in. historii straży pożarnej, stopni strażackich, ale też spraw technicznych związanych m.in. z budową linii gaśniczych.
Uczestników oceniała komisja w składzie: Marek Roman, st. kpt. Andrzej Długokęcki z Komendy Powiatowej PSP, Sylwia Grabowska ze Starostwa Powiatowego, Johannes Grendzler i Mieczysław Żarnowski.
Uczennice z oddziałów gimnazjalnych nie zakwalifikowały się do drugiego etapu turnieju, natomiast uczniowie ze szkoły podstawowej odnieśli ogromny sukces: Maksymilian Tkaczyk 6a zajął II miejsce a Paweł Suski 6a III miejsce.
Gratulujemy!

brdp1 (72 kB)