Debata o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Komendant Powiatowy Policji w Malborku przy współpracy z dyrekcją Szkoły Podstawowej Nr 2 w Malborku zorganizowali debatę ewaluacyjną. Spotkanie z uczniami z klas oddziałów gimnazjalnych odbyło się pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - Możesz mieć na nie wpływ”. Debata dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
W czwartek, 14 czerwca 2018 o godz. 10.50, w Szkole Podstawowej nr 2 w Malborku rozpoczęła się debata ewaluacyjna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - Możesz mieć na nie wpływ”, która miała na celu podsumowanie debaty wyjściowej zorganizowanej we wrześniu ubiegłego roku. Z młodzieżą klas gimnazjalnych o wspólnym bezpieczeństwie na drodze rozmawiali Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, policjantka zajmująca się zagadnieniami związanymi z profilaktyką społeczną i dzielnicowy. Kolejne tego typu spotkanie miało na celu przypomnieć młodym ludziom o prawach i obowiązkach pieszych i rowerzystów jako niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz jakich zachowań należy unikać, aby zmniejszyć ilość zdarzeń drogowych z ich udziałem. Na koniec funkcjonariusze przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji.

Iwona Domagała

rower1 (111 kB)