Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 13 października 2017 roku świętowaliśmy w szkole, z podziałem na grupy wiekowe, Dzień Edukacji Narodowej.

W klasach 0-3 było z tej okazji wyjątkowo wesoło i radośnie. Pomysł na scenariusz, scenografię i choreografię zrodził się w głowach pań: Emilii Łęczkowskiej i Marii Waniewskiej.
Uczniowie klas 3 „c” oraz klasy 3 „d” wraz z rodzicami przygotowali dla wszystkich pracowników oświaty występy artystyczne, w których dominowało żartobliwe podejście do spraw szkolnych. Radosny nastrój podkreślały znana melodie. Uczniowie klasy 3 „d” wraz z rodzicami przygotowali również inscenizację pt. „Rzepka” Juliana Tuwima, w której przebrani w fantastyczne stroje wcielili się w sposób żartobliwy w postacie z wiersza. Udanym pomysłem było włączenie do scenariusza znanych i lubianych piosenek, m.in.: „Nogi”- z repertuaru zespołu Czarno- czarni, „Jesteś szalona”- Boys, „Ja uwielbiam ją” zespołu Weekend czy piosenka „Pieją kury, pieją”. Zadowoleni widzowie żywiołowo i spontanicznie reagowali na utwory i dobrze się bawili oglądając występ. Uczniowie z klasy 2 pod kierunkiem pani Krystyny Czarnoty zaśpiewali piosenkę „Nauczyciel ma swój dzień”, a dziewczynki z kółka tanecznego przygotowane przez opiekuna panią Małgorzatę Woźniak zatańczyły do utworu „Enrique Iglesiasa „Duele el corazon” Na koniec uroczystości uczniowie wręczyli wszystkim pracownikom szkoły zdrowe upominki.

W klasach 4-6 uroczystość poprowadziły członkinie Samorządu Uczniowskiego, które oprócz życzeń przygotowały quiz dla nauczycieli z wiedzy o życiu uczniów. Odbyły się występy artystyczne:
- pokaz gimnastyczny pani B. Stopow;
- występ taneczny pani M. Woźniak;
- występ wokalny pani I. Tulska.

Tekst: Emilia Łęczkowska, Maria Waniewska, Katarzyna Steinborn-Mocek

dzien_naucz1 (96 kB)