Europejski Dzień Języków w Szkole Podstawowej nr 2

26 września w malborskiej Dwójce świętowano Europejski Dzień Języków. Głośno było od wielojęzycznych wykonań znanych utworów muzyki pop oraz piosenki dziecięcej. Uczniowie klas 4-6 uczcili ten dzień nie tylko śpiewem, ale też tańcem, atrakcyjną choreografią, a także ciekawymi strojami i rekwizytami ilustrującymi dany utwór. Klasy 7 i oddziały gimnazjalne, poza utworami wykonanymi w różnych językach europejskich, prezentowały też typowe dla wybranego kraju potrawy oraz omawiały twórczość poety lub pisarza pochodzącego z danego państwa.

Wszyscy mieli możliwość obejrzenia krótkiego, zabawnego filmu, którego przesłaniem była zachęta do nauki języków obcych.

Dzień ten był atrakcyjnym przerywnikiem po niemal miesiącu ciężkiej pracy ucznia po wakacjach w szkole.

Tekst: Dorota Sosnowska

edj 17 (2) (88 kB)