SP2Malbork

„Mistrz Klawiatury”


24 kwietnia 2018 w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs „Mistrz Klawiatury”. Była to już czwarta edycja zmagań uczniów w szybkim pisaniu. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: klas IV-VI i VII z oddziałami Gimnazjum. Młodsza grupa zmierzyła się z tekstem przygotowanym wcześniej przez nauczycieli Informatyki w programie Q-typing mierzącym czas pisania, błędy oraz liczbę znaków na minutę. Starsi uczniowie również przepisywali ten sam tekst w programie Q-typing oraz przygotowywali i edytowali tekst w programie Microsoft Word, gdzie m.in. musieli wstawiać i rozmieszczać w tekście zdjęcia oraz używać przypisów i inicjału. Kolejny raz poziom konkursu był bardzo wysoki a ocenianie i klasyfikowanie prac uczniów nie należało do najłatwiejszych. Poniżej zamieszczamy najlepszych uczniów z poszczególnych kategorii wiekowych:
Klasy IV-VI:
I miejsce – Jakub Niekurzak ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku
II miejsce – Bartosz Płaza ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Malborku
III miejsce – Wiktor Szmid ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku
Klasy VII i oddziały Gimnazjum:
I miejsce – Bartłomiej Majewski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Malborku
II miejsce – Michał Sajkowski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku
III miejsce – Kacper Michna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku
Każdy uczestnik otrzymał cenną nagrodę i dyplom.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy uczniom za udział a nauczycielom za rzetelne i merytoryczne przygotowanie uczniów do konkursu.
Dziękujemy również sponsorom nagród, którymi byli:
NZOZ Remedium Malbork, helion.pl Księgarnia internetowa, EATON, DATA-KOMPUTERY, PPH RARYTAS, Karolina Cyrny, Magdalena Wronka oraz Łukasz Duszyński.

klawisze1 (51 kB)

klawisze2 (53 kB)

klawisze3 (52 kB)

klawisze4 (58 kB)

klawisze5 (55 kB)

klawisze6 (53 kB)

klawisze8 (56 kB)