Roweriada 2018

9 czerwca 2018 nasi uczniowie pod opieką pani Katarzyny Orszykowskiej i pana Maciej Kloca brali udział w VI Rowerowym Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym "Roweriada 2018".
Uczniowie ścigali się po parku miejskim (około 10 km) z drużynami z innych malborskich szkół, startowali w rowerowych konkurencjach sprawnościowych oraz zaliczyli historyczno-turystyczno-krajoznawczy test wiedzy o Malborku i wydarzeniach związanych ze 100-leciem odzyskania niepodległości.
Maria Jalowska, Bartek Sowiński i Jonasz Keningsman okazali się najlepszymi zawodnikami turnieju, a nasza grupa reprezentująca klasy 4-6 zdobyła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Drużyna reprezentująca klasy 7 i gimnazjum niestety nie stawiła się w całości, ale zdobyła najlepszy czas w rajdzie po parku miejskim.
Gratulujemy!

Tekst: Maciej Kloc