Czy matematyką można się bawić?

Wszyscy wiemy jak trudnym przedmiotem dla wielu uczniów jest matematyka. W codziennej realizacji programu można zaobserwować jak część uczniów z wielką niechęcią i obawą podchodzi do zadań matematycznych, traktując je jako bardzo trudne i nieinteresujące.
Czy można to zmienić? jak temu zaradzić ? czy nauka matematyki może być przyjemna? i czy można się przy tym dobrze bawić?
Tego zadania podjęli się uczniowie naszego gimnazjum wraz z nauczycielem panią Beatą Kownacką. 16 maja 2018 roku byli gośćmi w klasie III „a” Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku. Ich zadanie polegało na pokazaniu młodszym kolegom jak można się bawić matematyką i czerpać z tego przyjemność. Trzeba przyznać że postawili sobie bardzo trudne zadanie.
Gimnazjaliści niezwykle serio potraktowali swoje zadanie. Uczniowie klasy III „a” zostali podzieleni na kilka podzespołów. Zajęcia polegały na przedstawieniu dzieciom różnych ciekawych gier edukacyjnych, łamigłówek, quizów i tangramów. W miarę upływu czasu w dzieciach budziło się coraz więcej ciekawości, emocji i chęci do zabawy. Czas szybko minął. Rozentuzjazmowane dzieci pytały i domagały się następnych tak ciekawych zajęć.
Tak więc gimnazjaliści dokonali „cudu”- matematyka też może być fajna!!!
Szkoda, że takie zajęcia nie mogą być codziennie.

Tekst: Lidia Ewertowska

cud2 (44 kB)