Przez zabawę do wiedzy w SP2
- jesienne tangramy

Uczniowie z koła matematycznego z oddziałów gimnazjalnych wraz z opiekunem przygotowali zajęcia dla młodszych kolegów z klas 4.

Gimnazjaliści postanowili wykorzystać TANGRAMY aby pokazać że matematyka to nie tylko liczby i zadania tekstowe, ale także kraina, w której można dobrze się bawić. Zabawy z Tangramem pomagają zrozumieć podstawy geometrii. To klasyczna układanka logiczna. Wykorzystując wszystkie jego elementy można ułożyć niezliczoną ilość sylwetek ludzi, zwierząt, przedmiotów, czego dowodem są prace uczniów. Wśród tych prac nie zabrakło lisa, kota, żółwia, konia, rakiety, lamy czy ducha. Układanie tangramu ma sporo zalet: rozwija wyobraźnię przestrzenną, uczy logicznego myślenia, skłania do poszukiwania rozwiązań, wyzwala kreatywność. Na naszych zajęciach nie zabrakło również serdeczności i wspaniałej współpracy. Zajęcia były zrealizowane w ramach programu grantowego „mPotęga”.

Tekst: Beata Kownacka

tangramy1 (186 kB)