Spotkania z matematyką

W SP 2 odbył się cykl spotkań uczniów klas czwartych z wesołą matematyką. Uczniowie z oddziału gimnazjalnego wraz z nauczycielem matematyki przygotowali stanowiska z grami planszowymi zakupionymi w ramach projektu mpotega. Następnie po rozgrzewce szarych komórek, czwartaki przystąpili do rozwiązywania zagadek matematycznych. Uczniowie zmagali się z przygotowanymi specjalnie dla nich arkuszami sudoku. Uczestnicy imprezy brali udział w zabawach rozwijających wyobraźnię geometryczno-przestrzenną, do których można zaliczyć między innymi te zabawy, w których wykorzystywano klocki, zapałki oraz klasyczne lub okrągłe tangramy. Po zakończeniu zmagań z matematycznymi zadaniami każde dziecko otrzymało dyplom.

Tekst: Beata Kownacka

wesola mat  (1) (83 kB)